Dla wędkarzy


Tegoroczne połowy 05.07.2016
Tegoroczne połowy 05.07.2016
Pełna siata z rana to marzenie każdego wędkarza
Osiągnięcia naszych wędkarzy
Kliknij na regulamin
Kliknij na regulamin

 

REGULAMIN-INFORMATOR - PRZEDSIĘBIORSTWA RYBACKIEGO ZŁOCIENIEC sp.z o.o. ,o zasadach wykonywania amatorskiego połowu ryb na wodach Przedsiębiorstwa Rybackiego Złocieniec sp.z o.o.

Zapraszamy na stronę http://www.zlocryb.hg.pl/

Jezioro Mąkowarskie, znane również pod nazwą Cybowskie to nieprzeciętnej urody akwen położony wśród lasów Puszczy nad Drawą na południe od wsi Cybowo. Ma ponad 3 kilometry długości, ok. 800m szerokości i 170ha powierzchni. Głębokość maksymalna sięga 33m. Przez jezioro przepływa rzeczka Mąkowarka zwana również Drawicą. Ze względu na spore oddalenie od głównego szlaku komunikacyjnego (droga krajowa nr 10) dociera tu niewielu turystów, stanowi idealne miejsce wypoczynku. Panuje cisza i spokój. Możliwość wypożyczenia kajaków i wędkarstwa.

Jezioro Mąkowary.

Powierzchnia 170 ha;
głębokość maksymalna 33 m;
głębokość średnia 4,2;
wysokość n.p.m. 54 m;
szerokość maksymalna 500 m;
długość maksymalna 3000 m;

Jezioro Mąkowary leży na równinie Drawskiej. Z tego względu że jest bardzo blisko położone małej miejscowości Cybowo zwane jest równierz Cybowskim. Dojechać do jeziora można na dwa sposoby. Pierwszy drogą nr 10 Recz - Kalisz Pomorski kierując się na wspomniane Cybowo lub drogą Drawno - Kalisz kierując się za jednostką wojskową również na Cybowo gdzie znajduje się jedyne pole biwakowe. Polecam pierwszą scieżkę gdyż jest w lepszym stanie natomiast druga to typowa droga polna.

Jezioro połączone jest z rzeką Drawą mała rzeczką Mąkowarką która służy jako matecznik tarłowy dla obudwu zbiorników. Dno jego lest muliste a brzegi obficie porosnięte trzciną co stwarza trudne warunki do łapania z brzegu. Na polu biwakowym istnieje możliwość wypożyczenia łodzi czy kajak co rekompensuje słabo rozwinięta linie brzegową.

W jeziorze ryje wiele gatunków ryb. Muliste dno stwarza świetne warunki linowi nie trudno tutaj o karasia, karpia i amura, którego populacja jest na tyle spora że zaczyna stwarzać problemy. Licznie występuje płoć, wzdręga oraz szczupak wraz z okoniem które podążają za w/w gatunkami.

Jezioro Mąkowarskie (Cybowskie). opis łowiska:
Akwen: Jezioro Mąkowarskie »
GPS: N 53o 16' 42" E 15o 48' 42"
Położenie Województwo: Zachodniopomorskie » Powiat: Drawski » Gmina: Kalisz Pomorski
Właściciel: Łowiska komercyjne
Dominujące ryby: Amur » Karaś » Karp » Krąp » Leszcz » Lin » Okoń » Płoć »